BeerMeter od verze 1.6 umožňuje odesílání naměřených hodnot na web/cloud. Fixně se odesílají dvě hodnoty – celkové naměřené množství v litrech a aktuální průtok. Odesílání probíhá jednou za 5 minut*. Úspěsné odeslání dat signalizuje krátké probliknutí diody displeje uprostřed dole.
Odesílání je nutné povolit buď v menu přístroje (volbu „cloud“ nastavit na „cld on„), nebo ve webovém konfiguračním portále (volba „odesílat data na cloud“). Ve webovém konfiguračním portále je dále možné vyplnit adresu, kam se data odesílají.
Pokud je BeerMeter připojen k síti, zobrazí se po zapnutí přidělená IP adresa a ID zařízení. Tuto volbu je možné kdykoliv vyvolat dlouhým stisknutím (cca 6 sekund) pravého tlačítka B. Připojení k WiFi je možné nakonfigurovat v menu > webcfg (během nastavování WiFi musí být odpojen průtokoměr).
T-REG DataShare
Pokud není zadána adresa, odesílají se data na webovou službu T-REG DataShare. Služba slouží ke snadnému sdílení dat z různých čidel, včetně BeerMeteru. Na webu není nutné se žádným způsobem registrovat, ani přihlašovat. Stačí pouze zadat ID přístroje a zobrazí se veškerá data, která zařízení odesílá. Je možné zadat i více přístrojů oddělených čárkou. V tom případě se zobrazí data pro všechny nastavené přístroje. Je dobré si rozmyslet, komu ID zařízení sdělíte – není možné ho změnit. Kdo zná ID, dostane se na výpis odesílaných hodnot.
Aby nebylo nutné pokaždé vyhledávat ID zařízení, je možné předvyplnit ID do adresy. K hodnotám z konkrétního zařízení je pak možné přistupovat přímo z adresy t-reg.cz/datashare.php?id=12345, kde 12345 je ID zařízení (může být uvedeno více id oddělených čárkou).
Na webu se zobrazují čtverce s naměřenými hodnotami, ID zařízení a datem a časem posledního záznamu. Po kliknutí na čtverec se zobrazí graf všech uložených hodnot.
Pozor, v databázi zůstává posleních 300 záznamů, což při intervalu odesílání dělá 25 hodin dat. Starší data jsou automaticky mazána*
*je možné, že časem přibyde možnost nastavit interval odesílání a množství dat uchovávaných v databázi.

Ostatní webové služby
Naměřená data je možné odesílat na libovolný server, který umožňuje přijímání metodou GET. Pokud je zadána adresa serveru, data jsou odesílána tam. Externí servery jsou vesměs placená služba, nebo mají určitá omezení.
Formát odesílaných dat je:
adresacelkova_vytoc=123&prutok=123
K adrese není automaticky přiřazen žádný oddělovač apod. Je nutné tedy vyplnit adresu přesně podle zadání webové služby, kam jsou data odesílána.
Příklad pro tmep.cz
Data je možné odesílat např. na českou webovou službu TMEP.CZ, kde je možné data ukládat libovolně dlouho a vytvářet z nich různé grafy a statistiky.
Formát dat pro odesílání na tmep je např. http://ahoj.tmep.cz/?celkova_vytoc=123&prutok=123 Tučně označená část je doména pro odesílání hodnot, kterou je nutné zadat jako adresu serveru (včetně http, dvojteček, lomítek a otazníku). O zbylou část adresy se postará BeerMeter.
- Po přihlášení na tmep.cz se v administraci přidá nové čidlo tlačítkem „Přidat čidlo“.

- V nastavení čidla je potřeba zvolit název a doménu kde se bude přistupovat k datům. Důležitá je zde „Doména pro zasílání hodnot“, kterou je potřeba zadat do BeerMeteru. Nezapomenout adresu vyplnit s „http://“ na začátku a „/?“ na konci. Kvůli variabilitě odesílání na různé servery se toto automaticky nevyplňuje!

- V nastavení zasílaných hodnot je nutné zadat GUID a názvy. GUID je nutné zapsat přesně jak jsou na obrázku („prutok“ a „celkova_vytoc„). Názvy je možné zadat libovolně, tak aby byly vypovídající.

- Ostatní konfigurace jako vzhled je možné provádět libovolně.
Zobrazené statistiky mohou vypadat např. takto:
